DOLNÍ BEČVA - FC ZUBŘÍ - 2:1 (0:1)

23.05.2016 08:36

Zubří podalo hlavně ve druhém poločase na půdě zachraňující se Dolní Bečvy doslova lajdácký výkon a po zásluze prohrálo. Zápas byl dost vyhecovaný. V 72. minutě strčil domácí Roman Maléř v přerušené hře do hostujícího Polácha a strhla se mela, kterou rozhodčí vyřešil vyloučením domácího hráče po druhé žluté kartě a celkovým hromadným udělením dalších pěti žlutých karet v jednom okamžiku. „My jsme dnes nastoupili zase bez útočníků a na chvíli musel dokonce na hřiště veterán Roman Hrubý. Zubří se přizpůsobilo naší nakopávané a nepřehrávalo nás. Hosté šli do vedení po nešťastném zásahu Stavinohy, který nastřelil Vokáče. Pak jsme přežili penaltu, když Drda nastřelil břevno. My jsme měli v prvním poločase jenom jedno přečíslení, které jsme nedali. Po přestávce hosté jako by fyzicky odpadávali, hráli velmi pasivně. My jsme dali dvě hezké branky. U první Jiří Růčka střílel do břevna a do branky a my jsme trnuli, ať je to branka. Pak se po rohu prosadil Petr Vojkůvka. Mrzí nás neadekvátní chování našeho hráče Romana Maléře při vyloučení, ale zároveň jsme rádi za tři body, protože v závěru zaváněla jedna situace v pokutovém území odpískáním další penalty proti nám. Nestalo se tak a my máme tři body,“ řekl k utkání vedoucí Dolní Bečvy Milan Matula. Trenér Zubří Martin Nerád byl silně rozladěn výkonem svého týmu. „Něco se asi musí stát. Venku jsme jaloví a tři body jsme doslova darovali velmi hratelnému soupeři. Zlomem byla neproměněná penalta a druhý poločas, to byl z naší strany hrůzostrašný fotbal,“ nebral si po zápase servítky zuberský trenér.

Přidávám i zajímavý komentář diváka s přezdívkou "Čížek":
Pane trenére Matulo, chápu, že se to musí nahlásit šikovně, ale trošku soudnosti. První poločas, kdyby se šlo do kabin za stavu 0:3, tak by se nikdo nedivil + Zubří Vás přehrávalo skoro ve všech činnostech, hlavně v záloze a neřekl bych, že to byla nakopávana. Ale ve druhém poločase Zubří odešla záloha, hráč č. 3 a 5 jakoby najednou nebyli a cosi se změnilo, s nimi odešla myšlenka, plus k tomu zranění Vokáče. Ano, Zubří zaslouženě nevyhrálo, druhý poločas byl bez nápadu a tragický, ale jak kdyby se něco muselo stát v kabině nebo mimo ni. Fyzičku bych do toho nepletl, protože ti Vaši hráči s „atletickými“ postavami to by nějak nesedělo, ale na tragické Zubří v 2. polocase to stačilo. No a kontakt, neodpiskany faul = penalta, to už bylo logické vyústění děje a výsledku na hřišti. Jinak hodně štěstí do dalších bojů o záchranu.